Czwartek, 22 lutego 2024r. | Imieniny: Marty, Malgorzaty, Piotra
Pokaż menu

Za nami pierwsze spotkania z mieszkańcami

09 listopada, 2021

 

W niedzielę, 7 listopada 2021 r., z inicjatywy pełniącego funkcję Wójta Gminy Wiązownica Marii Tabin-Matusz, w trzech wioskach – Szówsku, Wiązownicy i Piwodzie odbyły się spotkania wiejskie.
 
Podczas spotkań z mieszkańcami pełniący funkcję Wójta Gminy Wiązownica Maria Tabin-Matusz w pierwszej kolejności zreferowała przybyłym bieżące sprawy, a następnie opowiedziała o inwestycjach planowanych w budżecie na 2022 rok. W trakcie spotkań mówiła m.in. o:
🔸problemie dotyczącym braku transportu zbiorowego w Wiązownicy Dolnej i rozmowach z prezesami PKS i MZK;
🔸potrzebie utworzenia punktów przedszkolnych przy szkołach w związku z zaprzestaniem działalności na terenie Gminy Wiązownicy przedszkoli prowadzonych przez Instytut Komeńskiego (tzw. Kompetentne Przedszkolaki);
🔸zawieszeniu pomysłu dotyczącego budowy czterech basenów przy szkołach oraz ustnej informacji przekazanej przez sanepid, która miała wpływ na podjęcie takiej decyzji;
🔸poczynaniach mających na celu doprowadzenie do reaktywacji GOWiR-u;
🔸przywróceniu bezpłatnych porad prawnych w Urzędzie Gminy;
🔸wyodrębnieniu z budżetu na 2023 rok funduszu sołeckiego;
🔸wniosku ZO PZW w Przemyślu o wydzierżawienie Babionki na okres trzech lat;
🔸oraz odnowieniu współpracy Gminy Wiązownica z Lokalną Grupą Działania – „Kraina Sanu”, dzięki której zdobyliśmy do tej pory sporo funduszy na inwestycje i będziemy mogli korzystać z ich wsparcia w przyszłości.
 
Pełniący funkcję Wójta Gminy Wiązownica Maria Tabin-Matusz wspomniała także o osobach niepełnosprawnych i seniorach. Zaznaczyła dużą potrzebę skorzystania przez mieszkańców z tzw. opieki wytchnieniowej oraz asystencji osoby niepełnosprawnej, jak również konieczności urozmaicenia pobytu w Dziennym Domu Senior+ w Radawie.
 
Był też czas na przekazanie mieszkańcom informacji na temat dotacji przyznanych w ostatnim czasie. Mowa tu m.in. o kwocie 9,5 mln zł na dokończenie kanalizacji w Cetuli i Radawie oraz ok. 250 tys. zł na budowę placów zabaw. W najbliższym czasie spodziewamy się także grantu na 1,6 mln zł na zakup laptopów i komputerów stacjonarnych dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR.
 
Pełniący funkcję Wójta Gminy Wiązownica Maria Tabin-Matusz odpowiedziała również na szereg pytań zadanych przez mieszkańców. Dotyczyły one m.in. remontów dróg i chodników, budowy oświetlenia ulicznego oraz problemów z utrzymaniem czystości na przystankach, placach zabaw i w altanach rekreacyjnych.
 
Dziękujemy mieszkańcom za liczną obecność.
 
Szanując zasadę równości szans wyborczych wszystkich kandydatów, pełniący funkcję Wójta Gminy Wiązownica Maria Tabin-Matusz pozwoliła, aby po zakończeniu spotkań obecni kandydaci na urząd Wójta Gminy Wiązownica mogli zaprezentować się mieszkańcom Szówska, Wiązownicy oraz Piwody.
 
Za tydzień zapraszamy na spotkania mieszkańców Zapałowa, Ryszkowej Woli, Radawy i Mołodycza. Szczegółowy harmonogram dostępny jest na FB oraz stronie internetowej Urzędu Gminy Wiązownica.
Za tydzień zapraszamy na spotkania mieszkańców Zapałowa, Ryszkowej Woli, Radawy i Mołodycza. Szczegółowy harmonogram dostępny jest na FB oraz stronie internetowej Urzędu Gminy Wiązownica.
Gmina Wiązownica

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).