Sobota, 13 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Kingi, Andrzeja
Pokaż menu

Z wizytą w remizach strażackich

15 listopada, 2021

W minioną sobotę, 13 listopada 2021 r. pełniący funkcję Wójta Gminy Wiązownica Maria Tabin-Matusz wraz z inspektorem do spraw ochrony przeciwpożarowej Dariuszem Frendo odwiedzili strażaków – ochotników w Manasterzu, Nielepkowicach, Surmaczówce oraz Zapałowie.

Podczas spotkań omówiono bieżące sprawy związane z działalnością strażaków – ochotników, jar również możliwości wsparcia finansowego jednostek OSP w tym roku oraz przyszłości.

Pełniący funkcję Wójta Gminy Wiązownica Maria Tabin-Matusz wspomniała m.in. o:

  • podniesieniu ekwiwalentu za udział w szkoleniach i akcjach;
  • wynagrodzeniu dla druhów za udział w zabezpieczaniu imprez masowych;
  • propozycji organizacji manewrów strażackich dwa razy w rok.
Wszystkie pomysły spotkały się z entuzjazmem ze strony druhów. Wspólnie omówiono także najważniejsze plany inwestycje na 2022 rok oraz drobne zakupy wyposażenia i sprzętu, które zostały zrealizowane w ostatnim miesiącu i te, które uda się sfinalizować do końca br. Strażacy chętnie opowiedzieli o funkcjonowaniu poszczególnych jednostek, swoich największych problemach, ale i sukcesach.

Podczas każdego spotkania pełniący funkcję Wójta Gminy Wiązownica Maria Tabin-Matusz wraz z pracownikiem, który na co dzień współpracuje ze strażakami – ochotnikami zwiedzili remizy, aby pooglądać pojazdy i zapoznać się z pozostałym wyposażeniem i sprzętem, którym dysponują poszczególne jednostki OSP.
 
Gmina Wiązownica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).