Sobota, 18 maja 2024r. | Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana
Pokaż menu

Wizytacja w jednostkach OSP

09 listopada, 2021

W sobotę, 6 listopada 2021 r. miała miejsce wizytacja trzech jednostek OSP – w Cetuli, Radawie oraz Mołodyczu, w której uczestniczyli pełniący funkcję Wójta Gminy Wiązownica Maria Tabin-Matusz oraz inspektor do spraw ochrony przeciwpożarowej Dariusz Frendo.

Podczas spotkań omówiono sprawy bieżące związane z działalnością strażaków – ochotników. Pełniący funkcję Wójta Gminy Wiązownica Maria Tabin-Matusz zaprezentowała druhom swoje pomysły na uregulowanie i poprawę ich sytuacji. W tym miejscu wspomniała m.in. o konieczności kierowania strażaków – ochotników na szkolenia, propozycji podniesienia ekwiwalentu za udział w szkoleniach pożarniczych i akcjach ratowniczych oraz pomysłach na wynagradzanie strażaków za zabezpieczanie imprez masowych. Wspólnie omówiono także najważniejsze plany inwestycje na 2022 rok oraz drobne zakupy wyposażenia i sprzętu, które uda się zrealizować jeszcze w tym roku.

Strażacy mieli możliwość opowiedzenia o funkcjonowaniu jednostek, swoich największych bolączkach, zgłaszania uwag oraz pomysłów.
Podczas każdej wizytacji pełniący funkcję Wójta Gminy Wiązownica Maria Tabin-Matusz zwiedziła remizy, pooglądała pojazdy ratowniczo-gaśnicze oraz zapoznała się z pozostałym sprzętem oraz wyposażeniem, którym dysponują poszczególne jednostki OSP.
Gmina Wiązownica

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).