Sobota, 24 lutego 2024r. | Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza
Pokaż menu

Rywalizowali w królewskiej grze

02 listopada, 2021

Szkoła Podstawowa w Ryszkowej Woli jest kolebką szachów w gminie Wiązownica. Co roku organizowane są tam zawody szachowe dla miłośników królewskiej gry z terenu gminy Wiązownica oraz powiatu jarosławskiego. W tym roku również takie zawody się odbyły. 19 października 2021 r. zorganizowano gminne eliminacje w szachach drużynowo w ramach Igrzysk Dzieci (ID) i Igrzysk Młodzieży Szkolnej (IMS). Ze względu na obecna sytuację pandemiczną ilość drużyn była ograniczona. W każdej kategorii wzięło udział po trzy drużyny ze SP w Ryszkowej Woli, SP w Szówsku i SP w Wiązownicy. Po rozegraniu wszystkich rund turniejowych ustalono klasyfikację.

W kategorii Igrzyska Dzieci I miejsce wywalczyła sobie SP w Wiązownicy, II miejsce zdobyła SP w Szówsku, z kolei na III miejscu uplasowała się SP w Ryszkowej Woli.
 
W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej I miejsce zdobyła SP w Ryszkowej Woli, II miejsce SP w Szówsku, zaś III miejsce SP w Wiązownicy.
 
Pierwsze miejsca awansowały do etapu powiatowego, który odbył się 26 października 2021 r. w SP w Ryszkowej Woli.
 
W zawodach powiatowych liczba drużyn była bardzo ograniczona. W ramach Igrzysk Dzieci wzięły udział dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej w Wiązownicy i Szkoła Podstawowa Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu. W wyniku bezpośredniego pojedynku zwycięzca została drużyna ze Szkoły Podstawowej w Wiązownicy.
 
Do zawodów rejonowych awansowały: na I miejscu SP w Wiązownicy i na II pozycji SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu.
 
W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej wzięły udział trzy drużyny: SP w Ryszkowej Woli, SP Nr 1 w Pruchniku oraz Szkoła Podstawowa Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu.
 
Po rozegraniu wszystkich rund ustalono kolejność:

  1. SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu – awans do zawodów rejonowych
  2. SP w Ryszkowej Woli – awans do zawodów rejonowych
  3. SP Nr 1 w Pruchniku
 
N zakończenie szachowego święta wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy.
 
Gmina Wiązownica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).