Sobota, 24 lutego 2024r. | Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza
Pokaż menu

Pumptrack nabrał kształtów

29 listopada, 2021
 
Budowa pumptracka w Wiązownicy, czyli specjalnego toru do jazdy na rowerze, jest już prawie na finiszu. Tor rowerowy składa się z garbów, profilowanych zakrętów oraz hopek, ułożonych w taki sposób, aby możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez pedałowania. Przeszkody toru wraz z zakrętami tworzą pętlę. Tor przeznaczony jest przede wszystkim do nauki terenowej jazdy i akrobacji na rowerze, ale można po nim jeździć również na hulajnodze, deskorolce czy łyżworolkach. W bezpośrednim sąsiedztwie toru ustawione zostaną stojaki rowerowe, ławki oraz kosze na śmieci.
 
Jeszcze w tym roku, o ile pozwoli na to pogoda, miłośnicy jazdy na rowerze będą mogli skorzystać z tego obiektu.Gmina Wiązownica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).