Sobota, 24 lutego 2024r. | Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza
Pokaż menu

Pierwsze dni ferii zimowych w gminnych placówkach kultury

16 lutego, 2022
Pierwsze dni ferii zimowych w gminnych placówkach kultury już za nami. Z myślą o najmłodszych przygotowaliśmy szereg atrakcji, które mają umilić czas tym wszystkim, którzy spędzają ferie w domu. Każdy dzień wypełniony jest m.in. zabawami integracyjnymi, ruchowymi, muzycznymi, aktorskimi, warsztatami artystycznymi oraz kulinarnymi. W obiektach wydzielone zostały sale zabaw, gdzie znajdują się m.in. piłkarzyki, cymbergaje, stoły do ping ponga oraz bilardu. Na uczestników czeka mnóstwo bajek, książek, gier planszowych i puzzli.
 
Szczególnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży podczas pierwszych dni ferii zimowych cieszyło się spotkanie z pasjonatem rzeźbiarstwa Wacławem Januszkiewiczem zorganizowane w Domu Kultury w Szówsku. Wyjątkowy gość zaprezentował swój warsztat oraz owoce swojej twórczości w postaci drewnianych rzeźb i płaskorzeźb. A już za tydzień kolejna niespodzianka. Dom Kultury w Szówsku będzie gościć młodego artystę Eliasza Dyrowa, który poprowadzi warsztaty rysunku. Wszystkich zainteresowanych zamówieniem portretu zapraszamy w środę, 23 lutego od godz. 10:00. Szereg warsztatów w najbliższych dniach czeka także w Gminnym Centrum Kultury. Dzieci będą uczyć się m.in. szydełkowania oraz tworzenia makramy. Być może zajęcia artystyczne obudzą w młodych mieszkańcach naszej gminy nowe pasje, które w przyszłości zaowocują wieloma fantastycznymi dziełami.
 
Kolejne dni odpoczynku od szkoły i błogiego lenistwa zapowiadają się równie interesująco.Gmina Wiązownica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).