Piątek, 12 sierpnia 2022r. | Imieniny: Innocentego, Lecha, Euzebii

Obowiązek złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw

24 czerwca, 2022
Urząd Gminy Wiązownica / In eegent - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Urząd Gminy Wiązownica / In eegent - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 4.0

Wójt Gminy Wiązownica, przypomina o obowiązku złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw do dnia 30 czerwca br.
Zgłoszenia należy dokonać dla każdego budynku mieszkalnego lub innego posiadającego źródło ciepła takiego jak:

• piec na węgiel, drewno, pellet, ekogroszek lub inne paliwo stałe;
  • kocioł gazowy, piecyk, bojler gazowy;
  • kominek, koza, piec kaflowy stojak, kuchnia kaflowa, kuchnia węglowa, podgrzewacz powietrza;
  • kocioł olejowy, pompa ciepła, ogrzewanie elektryczne;
  • kolektory słoneczne do ciepłej wody lub wspomagające ogrzewanie.

Obowiązek złożenia deklaracji ciąży na wszystkich właścicielach lub zarządcach budynków, którzy do tej pory nie złożyli deklaracji.
Zgłoszenie źródła ogrzewania dotyczy budynków mieszkalnych, niezamieszkałych, domków letniskowych, przedsiębiorstw i mieszkań w blokach.

Deklaracje można złożyć osobiście w Urzędzie Gminy Wiązownica, ul. Warszawska 15, 37-522 Wiązownica, piętro I, pokój 26 w godzinach od 7:30 do 15:30 lub poprzez stronę internetową centralnej ewidencji emisyjności, poprzez profil zaufany.
Za brak złożenia deklaracji grozi grzywna, która jest wymierzana na zasadach ogólnych kodeksu wykroczeń.

Gmina Wiązownica