Piątek, 12 lipca 2024r. | Imieniny: Jana, Brunona, Bonifacego
Pokaż menu

Nagrodziliśmy widowiska jasełkowe

03 lutego, 2022
Zakończył się XV Gminny Przegląd Teatrzyków Jasełkowych pod patronatem Wójta Gminy Wiązownica. W konkursie wzięło udział sześć zespołów teatralnych. We wtorek, 2 lutego w Gminnym Centrum Kultury w Wiązownicy odbyło się wręczenie nagród i dyplomów małym aktorom.
Teatralną imprezę oficjalnie otworzyli: dyrektor Szkoły Podstawowej w Wiązownicy Agnieszka Kukułka oraz Wójt Gminy Wiązownica Krzysztof Strent.
 
Ze względu na trudną sytuację epidemiczną przegląd miał formę online.
 
Zmagania zespołów oceniała komisja w składzie: Agnieszka Kukułka, Małgorzata Flis, Lucyna Poliszak oraz Bogdan Drozdowski - dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Wiązownicy.
 
Przegląd nie miał formuły konkursu, najważniejszym jego celem było zaprezentowanie przez uczniów swoich umiejętności. Zadanie komisji polegało na wybraniu najciekawszych elementów prezentacji poszczególnych grup teatralnych.
 
W przeglądzie wzięło udział sześć zespołów teatralnych ze szkół z terenu gminy Wiązownica. Wystąpiły:
🌟Teatrzyk „SMYKI” ze Szkoły Podstawowej w Wiązownicy, który został nagrodzony za oprawę muzyczną, wdzięk oraz zaangażowanie małych aktorów.
🌟Teatrzyk „TADAM” ze Szkoły Podstawowej w Szówsku nagrodzony za dynamiczne sceny diabelskie, dobrą dykcję i oprawę muzyczną przedstawienia jasełkowego.
🌟Teatrzyk „LEŚNE SKRZATY” ze Szkoły Podstawowej w Mołodyczu otrzymał nagrodę za oprawę plastyczną i muzyczną przedstawienia oraz swobodę młodych aktorów.
🌟Teatrzyk „KOLĘDNICY” ze Szkoły Podstawowej w Ryszkowej Woli został nagrodzony za ciekawe przedstawienie historii kolęd.
🌟Teatrzyk „SŁONECZKA” ze Szkoły Podstawowej w Manasterzu, który został wyróżniony za radosne kolędowanie, piękne, stroje i zaangażowanie małych wykonawców.
🌟Teatrzyk „GWIAZDECZKI” ze Szkoły Podstawowej w Wiązownicy, który otrzymał nagrodę za piękne kolorowe stroje i zaangażowanie młodych wykonawców.
 
Dyplomy i nagrody przedstawicielom poszczególnych grup teatralnych wręczył Wójt Gminy Wiązownica.
 
Celem przeglądu było pielęgnowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia poprzez przygotowanie i zaprezentowanie widowiska jasełkowego lub występu kolędniczego, wymiana doświadczeń i doskonalenie warsztatu teatralnego oraz wskazanie młodzieży alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu.
 
Młodym artystom serdecznie gratulujemy talentu i odwagi scenicznej.
Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa w Wiązownicy, Szkoła Podstawowa w Manasterzu oraz Gminne Centrum Kultury w Wiązownicy.Gmina Wiązownica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).