Czwartek, 22 lutego 2024r. | Imieniny: Marty, Malgorzaty, Piotra
Pokaż menu

Krzysztof Strent zaprzysiężony na wójta

27 grudnia, 2021
Od dziś gmina Wiązownica ma nowego wójta. Podczas sesji Rady Gminy Krzysztof Strent złożył uroczyste ślubowanie.

Na Krzysztofa Strenta zagłosowało w przedterminowych wyborach 19 grudnia 2625 mieszkańców. Podczas dzisiejszej (27.12.2021) sesji Rady Gminy Krzysztof Strent odebrał zaświadczenie o wyborze z rąk Lilianny Groch, przewodniczącej Gminnej Komisji Wyborczej oraz złożył uroczyste ślubowanie.

Po wypowiedzeniu słów przysięgi: Obejmując urząd wójta gminy uroczyście ślubuje, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy. Tak mi dopomóż Bóg” Krzysztof Strent oficjalnie objął stanowisko Wójta Gminy Wiązownica.

Przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Socała pogratulował nowemu włodarzowi gminy i życzył mu pomyślności w pracy na rzecz naszej gminy oraz podejmowania trafnych decyzji dla dobra wszystkich mieszkańców. Przewodniczący podziękował też za współpracę Marii Tabin-Matusz, pełniącej przez ponad dwa miesiące obowiązki wójta. Ta z kolei pogratulowała nowemu wójtowi i życzyła mu zrealizowania wszystkich rozpoczętych przez nią przedsięwzięć.

W pierwszych słowach po zaprzysiężeniu nowy wójt podziękował za obdarzenie go zaufaniem i wyraził gotowość do ciężkiej i uczciwej pracy dla dobra mieszkańców całej gminy.

– Chcę być wójtem, który potrafi słuchać, rozmawiać oraz podejmować odpowiedzialne i trafne decyzje – deklarował Krzysztof Strent.

Słowa podziękowania skierował również do swoich rodziców, małżonki, braci oraz bliskich, którzy wspierali go w czasie kampanii. Nie zapomniał również o swoich poprzednikach. Szczególną wdzięczność wyraził dla wójta Mariana Ryznara, u boku którego zdobył doświadczenie zawodowe.
W swoim wystąpieniu nie zapomniał również o Marii Tabin-Matusz, której podziękował za podjęcie się kierowania gminą po ustąpieniu poprzedniego wójta.

Dzisiejszy dzień zapisze się zarówno w pamięci nowego włodarza, jak i na kartach historii naszej gminy.
Gmina Wiązownica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).