Sobota, 13 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Kingi, Andrzeja
Pokaż menu

Informacja na temat możliwości włączenia się do realizowanych projektów oraz potencjalnych korzyści

25 czerwca, 2024
Urząd Gminy Wiązownica / In eegent - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Urząd Gminy Wiązownica / In eegent - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 4.0

 

 Plik:Flag of Europe.svg – Wikipedia, wolna encyklopedia                
"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:  Europa inwestująca w obszary wiejskie”

W związku z kończącą się perspektywą finansową na lata 2014-2020, informujemy, że środki przeznaczone na realizację projektów zostały wykorzystane.
Stowarzyszenie ,,Kraina Sanu” – Lokalna Grupa Działania informuje, w dniu 9 stycznia br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego podpisało umowę
o warunkach i sposobie realizacji opracowanej przez siebie LSR. 
Strategia rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność finansowana będzie ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) w ramach Planu Strategicznego Wspólna Polityka Rolna na lata 2023-2027 (PS WPR na lata 2023-2027) oraz Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 (FEP 2021-2027).
Nasi Beneficjenci będą mogli starać się o dotacje na wsparcie tworzenia i rozwoju: firm oraz zagród edukacyjnych. Przewidziano wsparcie na rzecz edukacji pozaformalnej oraz innych działań społecznych, integrujących mieszkańców. Zaplanowano także wsparcie na realizację innowacyjnych inwestycji w małą infrastrukturę publiczną, a także poprawę dostępu do usług dla wszystkich.
Ogłaszane nabory będą służyć osiąganiu szerokich korzyści ekonomicznych
i społecznych dla całej wspólnoty mieszkańców obszaru LGD, jak również wpłyną na zrównoważony rozwój infrastruktury społecznej na obszarze wiejskim a także wpłyną na rozwój i promocję turystyki, dziedzictwa kulturowego obszaru LGD oraz produktów i usług lokalnych.

 
Gmina Wiązownica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).