Piątek, 24 marca 2023r. | Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny
Pokaż menu

Gminne Dożynki 2022

29 sierpnia, 2022
W niedzielę, 28 sierpnia, po dwuletniej przerwie odbyły się Dożynki Gminy Wiązownica. Święto Plonów rozpoczęło się Mszą św. dziękczynną w kościele parafialnym. Później odbył się przemarsz korowodu. Uczestników dożynek przywitał gospodarz gminy Wójt Krzysztof Strent. Podziękowania, gratulacje i życzenia przekazali także zaproszeni goście, m.in. senator RP Mieczysław Golba, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk, w imieniu posła na Sejm Mieczysława Kasprzaka – Bogusław Gilarski, w imieniu posła na Sejm Tadeusza Chrzana – Alicja Kłos, a w imieniu posła na Sejm Teresy Pamuły – Magdalena Rożek, która przekazała rolnikom podziękowania także jako wicedyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji w Rzeszowie. Swoje słowa do społeczności gminy Wiązownica skierował także przewodniczący Rady Powiatu Jarosławskiego Marian Fedor.

Na scenie zaprezentowało się każde sołectwo gminy. Oprócz wieńców dożynkowych przygotowano przyśpiewki, wiersze i scenki poświęcone m.in. włodarzom gminy, proboszczom parafii czy sołtysom. Koła Gospodyń Wiejskich i lokalne stowarzyszenia częstowały przybyłych gości regionalnymi potrawami i wypiekami. Na dożynkowej scenie wystąpiła Kapela Sołtysowa oraz zespół Legend.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Dożynek Gminnych, wieńczarkom, Ochotniczym Strażom Pożarnym, pocztom sztandarowym, zaproszonym gościom, którzy uświetnili dożynki swoją obecnością, mieszkańcom naszej Gminy i wszystkim tym, którzy spędzili z nami niedzielne popołudnie i wieczór.

fot. Małgorzata Dziedzic
Gmina Wiązownica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).