Wtorek, 28 czerwca 2022r. | Imieniny: Leona, Ireneusza
Pokaż menu

Duży siatkarski sukces Piwody

20 maja, 2022
W połowie maja odbyły się półfinały wojewódzkie Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży w piłce siatkowej organizowane przez Podkarpacki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie. Gminę Wiązownica oraz Powiat Jarosławski w trzech kategoriach reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Piwodzie.

13 maja w Przemyślu odbył się Półfinał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt, w którym zawodniczki z Piwody zajęły trzecie miejsce.
Klasyfikacja końcowa:

 1. SP nr 15 Przemyśl
 2. SP nr 1 Żołynia
 3. SP Piwoda
 4. SP Wólka Grodziska

Z kolei w poniedziałek, 16 maja, w Leżajsku rozegrany został Półfinał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w kategorii chłopców. W tych zawodach młodzi siatkarze z Piwody również zajęli 3. miejsce.
Klasyfikacja końcowa:

 1. SP nr 5 Rzeszów
 2. SP nr 3 Leżajsk
 3. SP Piwoda
 4. SP Stary Dzików

Doskonale spisały się także młode siatkarki z Piwody w trzecim Półfinale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci, zajmując ostatecznie 2 miejsce, premiujące udziałem w barażach o wejście do finału wojewódzkiego, w którym zagrają cztery najlepsze drużyny z Podkarpacia.
Klasyfikacja końcowa:

 1. SP nr 15 Przemyśl
 2. SP Piwoda
 3. SP nr 5 Rzeszów
 4. SP Rakszawa

Warto dodać, że młode dziewczęta z Piwody reprezentować będą także Gminę Wiązownica w finale wojewódzkim rozgrywek siatkarskich Kinder + Sport organizowanych przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Sukcesy te nie byłyby możliwe bez wsparcia finansowego Wójta Gminy, Krzysztofa Strenta, a także bez wyrozumiałości i wsparcia Dyrektor Szkoły w Piwodzie, Doroty Wicherek oraz pomocy organizacyjnej, Jacka Litwińskiego.

Życzymy powodzenia i kolejnych sukcesów młodym sportowcom oraz opiekunom Lubow Dudczenko oraz Witoldowi Zającowi.
Gmina Wiązownica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).