Piątek, 12 lipca 2024r. | Imieniny: Jana, Brunona, Bonifacego
Pokaż menu

Dokonano wizji terenowej jazu na Lubaczówce

08 listopada, 2021

W piątek, 5 listopada 2021 r. została przeprowadzona wizja terenowa jazu piętrzącego na rzece Lubaczówka w miejscowości Radawa, celem oceny stanu faktycznego urządzeń służących dla zapewnienia funkcjonowaniakąpieliska w Radawie. Jest to pierwszy krok ku otwarciu Gminnego Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w sezonie 2022.

W oględzinach wzięli udział przedstawiciele Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Zarządu Zlewni w Przemyślu i Gminy Wiązownica. Gminę Wiązownica reprezentowały pełniący funkcję Wójta Gminy Wiązownica Maria Tabin-Matusz oraz Inspektor do spraw inwestycji Agnieszka Bełz.

Ocena stanu faktycznego urządzeń wodnych piętrzących wodę na przedmiotowym jazie była konieczna przed podjęciem decyzji przez PGWWP ZZ w Przemyślu w sprawie przedłużenia okresu obowiązywania  decyzji udzielającej pozwolenia wodnoprawnego na pobór i zrzut wody powierzchniowej na cele rekreacyjne

Zostały również przeprowadzone rozmowy dotyczące koniecznych do przeprowadzenia prac remontowych na jazie. Przyjęto zaproponowany doraźnie przez Gminę Wiązownica wariant naprawczy pozwalający na przywrócenie piętrzenia na jazie, do wykonania przed rozpoczęciem sezonu kąpielowego 2022. Po przygotowaniu inwestycji – w tym uzyskaniu decyzji administracyjnych – zostaną przeprowadzone roboty.

Pełniący funkcję Wójta Gminy Wiązownica Maria Tabin-Matusz dziękuje przedstawicielom Wód Polskich za udział w wizji oraz merytoryczne podejście do sprawy.
Gmina Wiązownica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).