Sobota, 13 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Kingi, Andrzeja
Pokaż menu

Została podpisana umowa na prace remontowe i konserwatorskie XVII-wiecznych murów obronnych w Klasztorze Sióstr Benedyktynek

10 lipca, 2024

Dzisiaj, 10 lipca 2024 roku, została podpisana umowa na prace remontowe i konserwatorskie XVII-wiecznych murów obronnych w Klasztorze Sióstr Benedyktynek. Na realizację tego zadania pozyskano kwotę w wysokości 250 827,16 złotych w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
Sygnatariuszami umowy byli Kamil Dziukiewicz Starosta Powiatu Jarosławskiego oraz Krzysztof Cebulak, którzy reprezentowali Powiat Jarosławski.
Prace remontowe i konserwatorskie, które zostaną przeprowadzone dzięki pozyskanym środkom, mają na celu nie tylko zabezpieczenie i odrestaurowanie murów, ale również podniesienie ich wartości turystycznej i edukacyjnej. Dzięki temu Klasztor Sióstr Benedyktynek będzie mógł nadal pełnić swoją ważną rolę jako miejsce kultu, a jednocześnie jako zabytek o dużym znaczeniu historycznym.

#powiatjarosławski #noweinwestycje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).