Sobota, 13 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Kingi, Andrzeja
Pokaż menu

Zgromadzenie Jarosławskiego Związku Komunikacyjnego

27 października, 2023

26 października 2023 roku odbyło się pierwsze posiedzenie Zgromadzenia Związku powiatowo – gminnego „Jarosławski Związek Komunikacyjny”. Na posiedzeniu ukonstytuowały się władze JZK, podjęto także szereg uchwał dotyczących zasad funkcjonowania i finansowania działalności Związku. W posiedzeniu uczestniczyli, z ramienia powiatu: Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot, Wicestarosta Jarosławski Mariusz Trojak, Naczelnik Wydziału Komunikacji Wacław Szkoła oraz przedstawiciele związku z ramienia gmin: Burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła, Wójtowie Gmin: Jarosław Elżbieta Grunt, Chłopice Andrzej Homa, Pawłosiów Mariusz Reń, Roźwienica Tomasz Kotliński  i Wiązownica Krzysztof Strent. W wydarzeniu wzięli udział także: Prezes Zarządu PKS Jarosław Spółka Akcyjna Arkadiusz Pawlos oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Jarosławiu.

Zarząd JZK przedstawia się następująco:

Przewodniczący Zgromadzenia JZK - Wacław Szkoła

Przewodniczący Zarządu JZK – Stanisław Kłopot

Zastępca Przewodniczącego Zarządu JZK – Mariusz Trojak

Związek jest organizatorem publicznego transportu zbiorowego na liniach komunikacyjnych, w sieci komunikacyjnej w powiatowo-gminnych przewozach pasażerskich, na obszarze powiatów i gmin będących jego uczestnikami oraz skorelowanych z nim innych usług publicznych. Związek wykonuje zadania publiczne w imieniu własnym i na własną odpowiedzialność. Związek posiada osobowość prawną.

Związek przejął na siebie organizowanie publicznego transportu pasażerskiego na terenie Powiatu Jarosławskiego jako zadanie własne powiatu i gmin.

Związek zamierza wystąpić do Wojewody Podkarpackiego z wnioskiem o dofinansowanie publicznego transportu pasażerskiego z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Zdj. Mirella Pieniążek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).