Sobota, 24 lutego 2024r. | Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza
Pokaż menu

Zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Chorzowie

05 lutego, 2024

4 lutego 2024 roku w Świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Chorzowie odbyło się zebranie sprawozdawcze jednostki. Wśród gości był Wicestarosta Jarosławski Mariusz Trojak, który wręczył strażakom pamiątkową grafikę oraz złożył podziękowania za bezinteresowną, niezmiennie potrzebną ludziom i krajowi służbę. Zebranie było okazją do podsumowania działań minionego roku, a także do omówienia planów na nadchodzący okres.

Na zakończenie zebrania Zarząd OSP Chorzów zaprosił do zwiedzania Izby Pamiątek Strażackich „Ocalić od zapomnienia”, której kustoszem jest druh Jan Paszczyński - wieloletni naczelnik, członek OSP Chorzów. W tym lokalnym muzeum znajduje się bogata kolekcja eksponatów, które pokazują ponad 100-letnią historię miejscowej OSP. Najcenniejszym z nich jest sikawka konna z 1924 roku.

Więcej o Izbie Pamiątek Strażackich w Chorzowie można zobaczyć w materiale TVP3 Rzeszów -->

https://rzeszow.tvp.pl/.../cenne-eksponaty-w-izbie...

Zdj. .Iwona Rogus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).