Piątek, 29 września 2023r. | Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala
Pokaż menu

Zakończono kolejny etap remontu przyszłej siedziby Powiatowego Ogniska Baletowego

28 grudnia, 2021

Zakończył się kolejny etap prac przy kompleksowym remoncie budynku przy ulicy Tarnowskiego 1 w Jarosławiu. W przyszłości, po zakończeniu wszystkich etapów inwestycji, planowana jest tam siedziba Powiatowego Ogniska Baletowego im. Lidii Nartowskiej. 28 grudnia zakończono proces odbioru konserwatorskiego tzw. iniekcji.

W ramach prowadzonych prac wykonano izolację ścian w piwnicy i na parterze budynku w postaci tzw. iniekcji, zabezpieczając je w ten sposób przed wilgocią i czynnikami grzybotwórczymi. Powyższe zadanie dofinansowano ze środków Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Prace rozpoczęto we wrześniu 2021 r., zakończono w grudniu tegoż roku. Koszt całości wyniósł 135 tys. zł, przy dofinansowaniu w wysokości 80 tys. zł.

- To następny etap prac, po kompleksowym remoncie dachu i poddasza, które sfinansowaliśmy ze środków własnych, przy tej jednej z większych inwestycji samorządu powiatowego – mówi starosta jarosławski Stanisław Kłopot. – Teraz czeka nas kolejny, ze wsparciem w wysokości 3 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Zgodnie z naszymi planami, rozpocznie się w 2022 r., po zakończeniu procedur przetargowych – wyjaśnia starosta.

Warto przy tej okazji wspomnieć także o przeprowadzonych niedawno oględzinach elewacji budynku, co było konieczne przed planowanymi na przyszły rok pracami. Zostały one wykonane przy pomocy tzw. "zwyżki".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).