Czwartek, 22 lutego 2024r. | Imieniny: Marty, Malgorzaty, Piotra
Pokaż menu

XV Jarosławskie Potyczki Ortograficzne już 30 marca!

15 marca, 2023

Wielkimi krokami, szykujemy się do tegorocznej edycji Jarosławskich Potyczek Ortograficznych, która odbędzie się już 30 marca 2023 r. To szczególne dla nas wydarzenie, podczas którego poznamy nowych Jarosławskich Mistrzów Ortografii. Rozpocznie się o godzinie 10:00 w Auli Biblioteki Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu przy ul. Czarnieckiego 16. Przed uczestnikami konkursu kolejne zmagania i pułapki naszego języka ojczystego.

Podobnie jak w ubiegłych latach, konkurs odbędzie się w trzech kategoriach : 1) Szkoły podstawowe 2) Średnie oraz 3) kategoria Uczestnik. Więcej informacji dotyczących konkursu znajdą państwo w regulaminie zamieszczonym poniżej (jako załącznik).

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 27 marca 2023 r.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się TUTAJ

Organizatorami konkursu są: Starosta Jarosławski, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Jarosławiu oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. G. Pawlikowskiego w Przemyślu Filia w Jarosławiu przy PZPW w Rzeszowie. Partnerami są: Burmistrz Miasta Jarosławia, Uniwersytet Rzeszowski, a także Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu.

Pragniemy również poinformować Państwa, że gościem specjalnym tegorocznej edycji konkursu, który odczyta tekst dyktanda będzie Paulina Mikuła – znana vlogerka, konferansjerka oraz prowadząca kanał YouTube „ Mówiąc inaczej”.

Paulina Mikuła FEB 2019 17295 kompresja

Paulina Mikuła absolwentka filologii polskiej na UW, vlogerka, konferansjerka. Od 10 lat prowadzi językowy kanał w serwisie YouTube pt. „Mówiąc Inaczej”, który jest najpopularniejszym w Polsce vlogiem o tej tematyce. W latach 2012-2015 pełniła funkcję managera youtuberów, pracując w sieciach partnerskich. Dzięki temu bardzo dobrze poznała mechanizmy serwisu YouTube oraz poszerzyła swoją wiedzę z zakresu produkcji materiałów wideo, marketingu i PR-u. 

W kwietniu 2016 roku ukazała się jej pierwsza książka poświęcona zagadnieniom językowym pod tytułem „Mówiąc Inaczej”. Jesienią 2020 wydała „LiteraTOURę”, czyli zbiór 150 felietonów na temat polskich książek.

 

Zdj. Paulina Mikuła

Załączniki do pobrania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).