Sobota, 13 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Kingi, Andrzeja
Pokaż menu

Wykonanie robót budowlanych w zakresie objętym Projektem dotyczącym scalenia gruntów położonych w obszarze wsi Boratyn gmina Chłopice realizowanym w ramach PROW na lata 2014-2020

14 czerwca, 2024

 14.06.2024 r. Starosta Jarosławki Kamil Dziukiewicz wraz z Wicestarostą Krzysztofem Cebulakiem podpisali umowę na  „Wykonanie robót budowlanych w zakresie objętym Projektem dotyczącym scalenia gruntów położonych w obszarze wsi Boratyn gmina Chłopice realizowanym w ramach PROW na lata 2014-2020”.

Powiat Jarosławski realizuje szereg projektów dotyczących scaleń gruntów.

Projekty te są realizowane przy współfinansowaniu Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Działanie M04 - Inwestycje w środki trwałe, poddziałanie: Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowaniem rolnictwa i leśnictwa oraz Budżetu Państwa.

Zamówienie pod nazwą „Wykonanie robót budowlanych w zakresie objętym Projektem dotyczącym scalenia gruntów położonych w obszarze wsi Boratyn gmina Chłopice realizowanym w ramach PROW na lata 2014-2020” realizowane jest w ramach projektu: „Scalenie gruntów położonych w obszarze wsi Boratyn gmina Chłopice”.

Na sfinansowanie zamówienia, Powiat Jarosławski pozyskał środki w wynosi 6 394 163,61 zł. Wartość dzisiejszej umowy to 4 852 147,05 zł, a wykonawcą jest spółka Bud-Trans z Wierzbnej.

Planowany termin zakończenia robót to luty 2025 r.

Roboty budowlane stanowiące przedmiot zamówienia i obecnie zawieranej umowy, obejmują:

1)budowę i przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych i leśnych oraz dojazdów

do zabudowań poszczególnych uczestników scalenia;

2)wykonanie przepustów pod drogami z umocnieniami wlotów i zjazdów do działek;

3)wykonanie, renowację i korektę przebiegu urządzeń melioracji wodnych, tj. rowów odwadniających oraz systemów drenarskich i odprowadzenia wód, a także poprawę ich parametrów technicznych;

4)rekultywację gruntów, w tym likwidację wysokich i zbędnych miedz, skarp oraz ugorów, wąwozów i starych dróg poprzez nawiezienie ziemi, orkę i bronowanie, zabezpieczenia przeciwerozyjne oraz usunięcie drzew i zakrzaczeń;

5)inne roboty, w tym: nawiezienie ziemi oraz umocnienie skarpy, wyrównanie działki / likwidacja starego rowu, przetarcie / wyrównanie terenu, korekta przebiegu skarpy wraz z jej umocnieniem, usunięcie utwardzenia starej drogi, wyłożenie głębokiego korytka odprowadzającego wodę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).