Sobota, 3 czerwca 2023r. | Imieniny: Leszka, Tamary, Karola
Pokaż menu

Wsparcie finansowe od Podkarpackiego Konserwatora Zabytków!

22 marca, 2023

90 tys. zł. To kwota dofinansowania, którą otrzymało Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich na 2. etap rewitalizacji elewacji tej jednej z najpiękniejszych mieszczańskich kamienic renesansowych w Polsce. Pieniądze pochodzą z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków i zostały przyznane drugi rok z rzędu.

- Podkarpacki Konserwator Zabytków w tym roku wsparł dwie nasze inwestycje przy zabytkach powiatowych – uzupełnia informacje o wynikach konkursu starosta jarosławski Stanisław KłopotTo bardzo dobra wiadomości dla muzeum, którego organizatorem jest Powiat Jarosławski. Dodatkowo trzeba także pamiętać o kolejnych 50. tys., które otrzymaliśmy na kolejny etap prac w budynku przy ul. Tarnowskiego, czyli tam, gdzie będzie siedziba Powiatowego Ogniska Baletowego – dodaje starosta.

W ubiegłym roku dzięki dofinansowaniu otrzymanemu od WUOZ oraz wsparciu finansowemu udzielonemu przez Powiat Jarosławski (w sumie 117 tys. zł) udało się przeprowadzić konserwację dolnej części elewacji. Zakres prac w tym roku będzie ustalony dokładnie po rozstrzygnięciu konkursu w Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, gdzie muzeum wnioskowało o ponad milion złotych na ten sam cel. Wyniki będą znane w najbliższych tygodniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).