Piątek, 12 lipca 2024r. | Imieniny: Jana, Brunona, Bonifacego
Pokaż menu

Wsparcie dla Ukraińców

27 lutego, 2022
Informacja: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie, własna.

Do Polski docierają kolejne grupy osób, które uciekają przed wojną z terytorium Ukrainy. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej wykonuje swoją pracę na bieżąco. Cudzoziemcy trafiają m.in. do punków recepcyjnych w naszym województwie. Mogą liczyć na pełną opiekę państwa polskiego.

W dalszej kolejności odbywa się ich dyslokacja do miejsc pobytu czasowego w pozostałych regionach kraju. O szczegółach organizacji i funkcjonowania punktów mówiła na konferencji prasowej wojewoda Ewa Leniart. https://rzeszow.uw.gov.pl/aktualnosci/punkty-recepcyjne-dzialaja/

Straż Graniczna potwierdza, że na przejściach trwa wzmożony ruch osób deklarujących chęć wjazdu do Polski. Na tę chwilę – zgodnie z informacjami przekazanymi przez funkcjonariuszy SG – większość osób kieruje się do rodzin i znajomych mieszkających w Polsce. Funkcjonariusze informują wjeżdżających o możliwości skorzystania z punktów recepcyjnych oraz dalszego transportu do miejsc pobytu czasowego.

W związku ze zwiększonym ruchem migracyjnym, dodatkowe patrole policji skierowane zostały skierowane w rejon przygraniczny. Policjanci zabezpieczają punkty recepcyjne oraz okolice przejść granicznych. Komendant wojewódzki Policji, z uwagi na wzmożony ruch w okolicach przejść, zdecydował o wzmocnieniu patroli policjantów ruchu drogowego.

Na Podkarpaciu są już także policjanci oddziałów prewencji i ruchu drogowego oddelegowani do służby w naszym województwie. Około 370 funkcjonariuszy z innych garnizonów będzie wspierać działania policjantów z powiatu jarosławskiego, przemyskiego, lubaczowskiego i bieszczadzkiego.

W działania w rejonie przygranicznym zaangażowani są także funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, którzy pracują przy obsłudze punktów oraz zabezpieczają także transport ukraińskich uchodźców do punktów recepcyjnych utworzonych na terenie przygranicznych powiatów województwa Podkarpackiego.

Prowadzonych jest także wiele akcji pomocowych. O jednej z nich, prowadzonych przez Biuro Poselskie posła Tadeusza Chrzana, we współpracy z Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz starostą jarosławskim Stanisławem Kłopotem znajdą Państwo informacje TUTAJ

274221362 255659560087418 1178688571206649594 n 624x800

Informacja: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie, własna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).