Piątek, 12 lipca 2024r. | Imieniny: Jana, Brunona, Bonifacego
Pokaż menu

Wparcie dla osób z niepełnosprawnościami w postaci nowego samochodu

17 lutego, 2022

Program „Wyrównywanie różnic miedzy regionami”, finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przyniósł kolejne wymierne efekty. Tym razem to autobus dla Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu. W uroczystym oddaniu do użytku, które odbyło się 17 lutego, uczestniczył także wicestarosta jarosławski Mariusz Trojak, gdyż program w powiecie realizowany jest za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.  

Podczas uroczystości padły słowa, które najlepiej obrazują czym jest takie wsparcie dla m.in. rodziców osób z niepełnosprawnością intelektualną – Jak moje dziecko jest odwożone takim samochodem do domu, to czuję, że zostało odpowiednio zaopiekowane i dlatego i ja i ono czujemy się ważni. W spotkaniu uczestniczyli m.in. władze Stowarzyszenia z przewodniczącym Mariuszem Mitusiem na czele, dyrektor Podkarpackiego Oddziału PFRON, Maciej Szymański, ksiądz Krzysztof Szczygielski oraz uczestnicy placówek prowadzonych przez PSONI Koło w Jarosławiu, którzy w największej mierze byli zadowoleni z przekazanego im samochodu.

W ubiegłym roku w powiecie jarosławskim spożytkowano ponad pół miliona złotych na wsparcie osób z różnorodnymi niepełnosprawnościami w ramach programu „Wyrównywania różnic między regionami”. Były wśród nich i organizacje i osoby indywidualne. Więcej na ten temat - w tym o zamontowanej dwa dni temu windzie - znajdą Państwo TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).