Sobota, 30 września 2023r. | Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima
Pokaż menu

Ważne dla organizacji pozarządowych!

26 stycznia, 2022

Przypominamy o ważnym obowiązku, który spoczywa na organizacjach pozarządowych, w związku z kwietniową nowelizacją ustawy z 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (Dz.U.2021.1132 t.j.). Za niedostosowanie się do obowiązujących przepisów grożą wysokie kary.

Największą zmianą związaną z nowelizacją ustawy jest ujęcie organizacji pozarządowych w katalogu podmiotów zobowiązanych do zgłaszania swoich beneficjentów rzeczywistych do tzw. Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR). Obowiązek ten od 31 października 2021 r. dotyczy wszystkich organizacji – do katalogu dodano fundacje, stowarzyszenia rejestrowe (poza stowarzyszeniami zwykłymi) oraz spółdzielnie

Organizacje te muszą jednorazowo w terminie do 31 stycznia 2022 r., zgłosić w CRBR informacje dotyczące swoich beneficjentów rzeczywistych, a następnie aktualizować wpis przy każdej zmianie danych w ciągu 7 dni.

Więcej szczegółów na stronie Biuletynu Informacji Publicznej TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).