Wtorek, 5 grudnia 2023r. | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty
Pokaż menu

Uwaga, uwaga! Przed Państwem: Jarosławscy Mistrzowie Ortografii !

31 marca, 2023

Uczestnicy XV Jarosławskich Potyczek Ortograficznych stanęli przed nie lada wyzwaniem! 30 marca 2023 roku odbyło się najpopularniejsze w naszym regionie święto polszczyzny. Licznie zebrani uczestnicy, zmierzyli się z dyktandem najeżonym pułapkami ortograficznymi! Tegoroczne dyktando cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, wzięło w nim udział ponad 100 osób.

Tekst odczytała Paulina Mikuła, gość specjalny tegorocznej edycji. Znana vlogerka, konferansjerka oraz prowadząca kanał YouTube „ Mówiąc inaczej”. Zwana również słusznie, następczynią profesorów Jana Miodka i Jerzego Bralczyka. Poprowadziła także po dyktandzie, ciekawy wykład na temat norm językowych.

Zwycięzcom nagrody wręczał Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot, a razem z nim: dr Dorota Dejniak - Prorektor ds. Dydaktycznych Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu, Justyna Nalepa – Harpula – Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Jarosławiu, Dorota Grząba - Kierownik Filii w Jarosławiu Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu przy Podkarpackim Zespole Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie oraz Paulina Mikuła – gwiazda tegorocznych Potyczek. W wydarzeniu uczestniczył również Wicestarosta Powiatu Jarosławskiego Mariusz Trojak.

W każdej z trzech kategorii, zostali wyłonieni następujący laureaci:

W kategorii szkoła podstawowa:

1. miejsce i tytuł Jarosławskiego Mistrza Ortografii otrzymał Marcin Zaborowski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jarosławiu,

2. miejsce i tytuł I Jarosławskiego Wicemistrza Ortografii otrzymała Aleksandra Buryło ze Szkoły Podstawowej w Kramarzówce,

3. miejsce i tytuł II Jarosławskiego Wicemistrza Ortografii otrzymała Emilia Kamińska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarosławiu

W kategorii szkoła średnia:

1. miejsce i tytuł Jarosławskiego Mistrza Ortografii otrzymała Martyna Świtlicka – Paprocka z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu,

2. miejsce i tytuł I Jarosławskiego Wicemistrza Ortografii otrzymał Patryk Wawrzyszko z Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu,

3. miejsce i tytuł II Jarosławskiego Wicemistrza Ortografii otrzymała Oliwia Ważna, również z Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu.

W kategorii uczestnik (otwarta):

1. miejsce i tytuł Jarosławskiego Mistrza Ortografii otrzymał Piotr Stęchły

2. miejsce i tytuł I Jarosławskiego Wicemistrza Ortografii otrzymała Izabela Kilar

3. miejsce i tytuł II Jarosławskiego Wicemistrza Ortografii otrzymał Marcin Tomas

Wszystkim uczestnikom oraz laureatom serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy konkursu: Starosta Jarosławski, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Jarosławiu, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. G. Pawlikowskiego w Przemyślu Filia w Jarosławiu przy PZPW w Rzeszowie.

Partnerzy: Burmistrz Miasta Jarosławia, Uniwersytet Rzeszowski i Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu.

Dziękujemy również serdecznie wszystkim polonistom z jarosławskich szkół, którzy sprawdzali konkursowe prace! Podziękowania należą się również wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia. Jeszcze raz dziękujemy!

 

Zdj. I.Rogus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).