Piątek, 9 grudnia 2022r. | Imieniny: Wiesława Leokadii Joanny
Pokaż menu

Udany początek lutego jarosławskich tenisistów stołowych

14 lutego, 2022

Początek lutego jest niezwykle intensywnym czasem dla jarosławskich tenisistów stołowych. Seniorska drużyna Sokołowa S.A. odniosła niezwykle cenne zwycięstwo w LOTTO Superlidze nad Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki 3:2, a międzynarodowe starty we Francji i Belgii czekają wychowankę Kolpingu i uczennicę Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu - Annę Brzyską.

Po wyjazdowym zwycięstwie nad AZS-em AWFiS Baltą Gdańsk 3:2, drugi triumf z rzędu w LOTTO Superlidze zanotowali podopieczni Kamila Dziukiewicza. Sokołów S.A., z wychowankiem Szymonem Brudem w składzie, pokonał przy własnym stole Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki 3:2. Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatniej grze wieczoru, w której Mateusz Czernik i Grigory Vlasov wygrali z Michałem Gawlasem i Chińczykiem Shiyu Sunem. Wcześniej triumfy w szeregach gospodarzy zanotowali Sathiyan Gnanasekaran i Grigory Vlasov.

Po zwycięstwie nad wicemistrzem kraju z Grodziska Mazowieckiego, zespół Kamila Dziukiewicza powiększył swój dorobek do 28 punktów. Aktualnie jarosławianie zajmują szóste miejsce w tabeli grupy mistrzowskiej i ze spokojem mogą się przygotowywać do udziału w fazie play off LOTTO Superligi.

Luty jest pracowitym miesiącem także dla najmłodszych zawodników i zawodniczek klubu z Jarosławia. Uczennica SMS w Jarosławiu - Anna Brzyska już od poniedziałku startować będzie we francuskim mieście Metz w turnieju z cyklu WTT Youth Contender. Po zakończeniu imprezy w Francji, jedna z czołowych tenisistek stołowych w naszym kraju weźmie udział w turnieju tej samej rangi w belgijskim Spa.

Z dwoma medalami wrócili jarosławscy tenisiści stołowi Kolpingu i uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu z 3. Grand Prix Podkarpacia kadetów. Drugie miejsce w gronie chłopców zajął Alan Zieliński, a brązowy medal wśród dziewcząt wywalczył Natalia Maciałek. Na dalszych miejscach zmagania ukończyli Aleksander Zielnik i Wojciech Flaumenhaft.

Informacja prasowa: Sokołów S.A. Jarosław/Kolping Jarosław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).