Czwartek, 22 lutego 2024r. | Imieniny: Marty, Malgorzaty, Piotra
Pokaż menu

Tegoroczne, powiatowe inwestycje drogowe z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, rozpoczęte!

17 lutego, 2022

Wycinka zadrzewienia w pasie drogowym obejmującym odcinek od mostu w Kramarzówce do granicy powiatu w Heluszu, to pierwszy, wstępny etap prac przy jednej z dwóch inwestycji drogowych, na które samorząd powiatowy pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. - Wykonawca rozpoczął prace korzystając z w miarę sprzyjającej pogody, bo w planach do wykonania w tym roku jest sporo działań - wyjaśnia dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jarosławiu, Paweł Tworek.

Przypomnijmy, że w przypadku pozyskania dofinansowania z RFRD chodzi o drogi Pruchnik - Kramarzówka - Helusz  (więcej TUTAJ) oraz Kidałowice - Rokietnica (więcej TUTAJ) . Obydwie, rozpoczęte już inwestycje, planowane są do zakończenia w przyszłym roku, a ich koszt wynosi około 25 milionów złotych. - Przy naszych staraniach o dofinansowanie z tego rządowego funduszu celowego wsparł nas poseł Tadeusz Chrzan. Co więcej nasze plany, także w oparciu o pozyskane od państwa środki, sięgają jeszcze dalej, o czym będzie mowa na najbliższej sesji Rady Powiatu, która odbędzie się 23 lutego - mówi starosta jarosławski Stanisław Kłopot.

Inwestycje drogowe o których mowa, zostały ujęte w budżecie powiatu jarosławskiego na rok 2022. Więcej na ten temat do poczytania TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).