Sobota, 13 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Kingi, Andrzeja
Pokaż menu

„Sadzenie drzew i krzewów miododajnych sposobem na ochronę bioróżnorodności w województwie podkarpackim”

31 października, 2023

Powiat Jarosławski przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, po raz kolejny włączy się w inicjatywę sadzenia drzew i krzewów w ramach akcji: „Sadzenie drzew i krzewów miododajnych sposobem na ochronę bioróżnorodności w województwie podkarpackim”

31 października 2023 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie miało miejsce symboliczne przekazanie roślin miododajnych przedstawicielom jednostek samorządowych z terenu województwa. Powiat Jarosławski reprezentował Wicestarosta Jarosławski Mariusz Trojak, który odebrał sadzonki.

W tym roku Samorząd Województwa Podkarpackiego po raz kolejny podjął się realizacji tego działania, dzięki któremu na terenie województwa zasadzonych zostanie kolejnych 6 000 szt. drzew i krzewów miododajnych. Zakup takiej liczby sadzonek oraz szeroki zakres tego działania jest możliwy w dużej mierze dzięki dotacji pozyskiwanej na ten cel z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Inicjatywa sadzenia drzew i krzewów miododajnych na terenie województwa podkarpackiego to zadanie, które ma przyczynić się m.in. do poprawy bioróżnorodności oraz wpłynąć na wzrost pożytków dla pszczół i innych owadów zapylających.

Zdj. Anna Magda/dziękujemy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).