Piątek, 29 września 2023r. | Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala
Pokaż menu

Rozstrzygnięty konkurs na Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Jarosławiu

29 listopada, 2021
Zdjęcia: PSONI Koło w Jarosławiu

Już od czerwca tego roku Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu prowadzi, na zlecenie Powiatu Jarosławskiego, pierwsze w województwie i jedno jest pierwszych w kraju, Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. W zgodnej opinii osób korzystających z jego usług,  to dla nich drugi DOM. Dla ich rodziców to poczucie bezpieczeństwa, wytchnienie i nadzieja na pełnię dorosłego życia córek i synów pomimo doświadczanego złożonego stanu niepełnosprawności.

Z codziennego wsparcia korzysta dziesięć osób z niepełnosprawnością intelektualną i innymi sprzężonymi niepełnosprawnościami. Cieszy też, że na Podkarpaciu powstają kolejne Centra, a nade wszystko, że działalność jarosławskiego Centrum będzie kontynuowana! Powiat Jarosławski rozstrzygnął właśnie konkurs na prowadzenie COM, przez kolejne 4 lata a najlepszą ofertę przedstawiło po raz kolejny PSONI Koło w Jarosławiu. 

Teraz z wiarą w pomyślny finał współpracy Stowarzyszenia z Powiatem Jarosławskim trwa oczekiwanie na potwierdzenie finansowania COM przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej z Funduszu Solidarnościowego.

Więcej informacji na temat jarosławskiego Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego znajdą Państwo TUTAJ

Informacja prasowa: PSONI Koło w Jarosławiu, własna. Zdjęcia PSONI Koło w Jarosławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).