Sobota, 30 września 2023r. | Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima
Pokaż menu

Remont Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Jarosławiu

25 października, 2021

Rozpoczął się remont Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Jarosławiu. To jedna z najważniejszych inwestycji oświatowych w powiecie. Zamontowane zostaną nowe podjazdy i winda dla niepełnosprawnych. Wyremontowany zostanie także internat. 3 miliony złotych na ten cel pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Zobacz w TVP3 Rzeszów. Materiał dostępny jest TUTAJ

To najstarszy budynek jarosławskiego ośrodka. Kiedyś mieściły się tu wojskowe koszary. Obiekt zaadaptowano do celów oświatowych, ale nie spełnia już standardów. Ma to zmienić rozpoczęty właśnie remont - pierwsze tak kompleksowe prace od kilkudziesięciu lat. W pierwszej kolejności trzeba zlikwidować bariery architektoniczne, by uczniowie mogli dostać się na każde piętro budynku. Ułatwi to budowa nowych podjazdów, a przede wszystkim windy. Wymienione zostaną wszystkie instalacje. Będzie nowe oświetlenie i wentylacja. Remont obejmie także pomieszczenia - zarówno klasy jak i pokoje w mieszczącym się w budynku internacie. Duże sale podzielone zostaną na mniejsze.

Remont obiektu potrwa do przyszłego roku. To największa oświatowa inwestycja w powiecie jarosławskim. Będzie kosztowała ponad 6 milionów złotych, z czego połowę samorząd dostał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy zapewnia opiekę i edukację ponad 200 osobom - od przedszkola aż po szkołę średnią. Z placówki korzystają młodzi mieszkańcy zarówno powiatu jarosławskiego - jak i kilku sąsiednich.

Źródło: Aktualności TVP3 Rzeszów (K. Kuchaj).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).