Sobota, 18 maja 2024r. | Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana
Pokaż menu

Rada Powiatu przyjęła „Strategię rozwoju Powiatu Jarosławskiego na lata 2021 – 2030”

29 października, 2021

Sesja Rady Powiatu Jarosławskiego, która odbyła się 28 października 2021 r., obfitowała w tematy istotne dla funkcjonowania powiatu jarosławskiego. Radni dyskutowali i podejmowali decyzje dotyczące m.in.: zdrowia, pandemii koronawirusa i tematu szczepień, inwestycji drogowych, oświaty i jarosławskiego muzeum czy polityki społecznej. Poruszono również kwestię dokumentu planistycznego, jakim jest strategia rozwoju powiatu do roku 2030. Całość obrad dostępna jest na stronie https://www.youtube.com/watch?v=XptcQ8uIMBg

Wśród przyjętych uchwał były m.in. zmiany w budżecie, w związku z realizowanymi przez samorząd powiatowy inwestycjami drogowymi. – Będziemy m.in. dodatkowo wykonywać, dzięki rządowej dotacji, pięć bezpiecznych przejść dla pieszych za milion złotych, przy 80% wspomnianego dofinansowania – poinformował radnych, starosta Stanisław Kłopot. Chodzi o przejścia w  Radymnie, Pruchniku, Laszkach oraz dwa przejścia w Jarosławiu. Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Radni zmienili także kwotę przeznaczoną w budżecie powiatowym na oświatę. Zwiększyli ją o 4,2 mln złotych, uzupełniając brakujące środki w tzw. subwencji oświatowej. W kwestii powiatowego systemu edukacji, radni zapoznali się również z informacją na temat realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2020/2021.

Rada Powiatu przyjęła również „Strategię rozwoju Powiatu Jarosławskiego na lata 2021-2030”, która to decyzja został przyjęta jednogłośnie. – Dokument ten jest niezwykle istotny, także w zakresie możliwości pozyskiwania dodatkowych środków, na realizację zadań samorządu powiatowego, ze źródeł zewnętrznych m.in. z nowej perspektywy finansowej UE – mówił starosta St. Kłopot. "Strategia..." została opracowana siłami własnymi Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, w ramach prac Zespołu Redakcyjnego i Grup Roboczych oraz przeprowadzonych konsultacji społecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).