Sobota, 18 maja 2024r. | Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana
Pokaż menu

Przed remontem, oględziny.

21 grudnia, 2021

W przyszłym roku planowane jest rozpoczęcie kompleksowego remontu budynku przy ul. Tarnowskiego 1 w Jarosławiu, gdzie w przyszłości będzie się mieścić siedziba Powiatowego Ogniska Baletowego. Nim rozpoczną się jednak zasadnicze prace remontowe, niezbędne są oględziny stanu elewacji, jednego z elementów inwestycji. Ta operacja została przeprowadzona 21 grudnia, z użyciem tzw. „zwyżki”.

Przypomnijmy, że przed II wojną światową w zabytkowym budynku mieściła się siedziba stowarzyszenia „Jad Charuzim” (z hebrajskiego zręczna dłoń). Po wojnie była tam siedziba m.in. Ogniska Baletowego i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Później budynek wrócił do właścicieli, czyli Gminy Żydowskiej, a następnie został odkupiony przez samorząd powiatowy z przeznaczeniem na działalność artystyczno-edukacyjną.

Koszty remontu szacowane są na około 6 mln zł. Samorząd powiatowy pozyskał już m.in. wsparcie finansowe z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (3 mln. zł), a także od Podkarpackiego Konserwatora Zabytków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).