Sobota, 18 maja 2024r. | Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana
Pokaż menu

Prawie 53 mln zł z Funduszu Przewozów Autobusowych dla Podkarpacia

10 stycznia, 2022

Prawie 53 mln zł przeznaczono w tym roku na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym na Podkarpaciu. Pieniądze z rządowego Funduszu przewozów Autobusowych pomogą mieszkańcom 111 gmin regionu.

Materiał TVP3 Rzeszów jest do zobaczenia TUTAJ

Pierwszy nabór w ramach Funduszu Przewozów Autobusowych odbył się w 2019 roku. W tym roku w naszym regionie zgłosiło się 49 organizatorów transportu publicznego. W sumie wnioskowali o wsparcie w wysokości 66 milionów złotych. Możliwe było zawarcie 44 umów.

Dofinansowanie w wysokości ponad 9 milionów złotych dostanie Związek Gmin PKS Rzeszów, a ponad 10 milionów powiat jarosławski (więcej na ten temat TUTAJ). Przy udziale środków własnych na poziomie 10 procent.

Od momentu utworzenia Funduszu, na Podkarpacie trafiło wsparcie w wysokości 67 milionów złotych. Uruchomione zostały 364 linie, które zapewniają połączenia w 150 gminach. Zawsze w trakcie realizacji programu są oszczędności dlatego, jak mówił dziś dyrektor Wydziału Infrastruktury Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, organizatorzy przewozów, z którymi nie podpisano umów, wciąż mają szanse na dofinansowanie.

Źródło: TVP3 Rzeszów, Aktualności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).