Czwartek, 28 września 2023r. | Imieniny: Waclawa, Tymona, Marka
Pokaż menu

Ponad 2 mln zł dla zdolnych uczniów z jarosławskich szkół. Mija 30 lat od powołania Fundacji Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. Heleny i Tadeusza Zielińskich.

15 lutego, 2022

Fundacja Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. Heleny i Tadeusza Zielińskich w Jarosławiu w roku 2022 obchodził jubileusz 30-lecia działalności. Jest organizacją pozarządową pożytku publicznego, znaną w środowisku lokalnym głównie z pomocy materialnej uzdolnionej i wyróżniającej się młodzieży. W okresie wspomnianych 30 lat, Fundacja wypłaciła 2876 stypendiów dla uczniów i studentów na łączną sumę ponad 2.227.700 zł. Przypomnijmy, że 28 stycznia Rada Powiatu Jarosławskiego podjęła decyzję w sprawie ustanowienia roku 2022 „Rokiem Rodziny Zielińskich w Powiecie Jarosławskim”.

Jednak nie jest to jedyna działalność Fundacji, która powstała dokładnie 13 lutego 1992 roku.  Drugim ważnym celem, określonym przez Fundatora śp. prof. Zbigniewa Zielińskiego jest działalność charytatywna na rzecz osób starszych, przewlekle chorych, bezdomnych, ubogich, niezdolnych do samodzielnej egzystencji oraz na rzecz organizacji i instytucji opiekujących się takimi osobami. Więcej na temat Fundacji znajdą Państwo TUTAJ

Twórca Fundacji i jedyny fundator doc. dr hab. Zbigniew Zieliński, syn Tadeusza i Heleny z d. Wątroba, urodził się 4 lipca 1923 roku w Jarosławiu w rodzinie szlacheckiej, pieczętującej się herbem Jelita. - W poczet bohaterów walczących o niepodległość Ojczyzny wpisuje się wiele pokoleń rodziny, których wspólną cechą była miłość Ojczyzny. Działająca od 30 lat w Jarosławiu Fundacja udzielająca pomocy edukacyjnej dla młodzieży przyznała łącznie stypendia dla 2873 stypendystów – tłumaczył ideę podjęcia uchwały starosta Stanisław Kłopot. Radni przyjęli ją jednomyślnie. W załączeniu biografia członków rodu Zielińskich.

Załączniki do pobrania

biografia_rodziny_Zielińskich.pdfplik w formacie .PDF (0 Pobrań)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).