Środa, 5 października 2022r. | Imieniny: Placyda, Apolinarego
Pokaż menu

Pomoc humanitarna dla Użhorodu

19 września, 2022

16 września 2022 roku  z Jarosławia wyruszył  Radny Powiatowy, Przewodniczący Komisji Promocji Kultury, Sportu i Współpracy Miedzynarodowej Pan Kamil Dziukiewicz z pomocą humanitarną z Powiatu Jarosławskiego i Powiatu Świeckiego. 🤝 do Użgorodu - naszego partnerskiego powiatu na Ukrainie 🇺🇦

Relacjonując sytuację jaka ma miejsce u naszych przyjaciół z Zakarpacia mówi:

-Na zachodzie Ukrainy, a w szczególności Uzhorodzie nie odczuwa się wojny i alarmów. Wszystko funkcjonuje bez zakłóceń. Powiat jednak cały czas potrzebuje wsparcia, ponieważ są regionem do którego przyjeżdżają ludzie z zatakowanej Ukrainy. Na granicy jest bardzo dużo aut wracających na Ukrainę i wyjeżdżających z Ukrainy ,są bardzo duże kolejki.- relacjonuje Radny Kamil Dziukiewicz.

Przy okazji wizyty Radny odwiedził Uzhorodzki Urząd, gdzie spotkał się z przedstawicielami administracji, którzy opowiedzieli o swojej aktualnej pracy w czasie wojny na Ukrainie.

Na zakończenie pragniemy przekazać słowa podziękowania dla Powiatu Świeckiego, który również przekazał materiały dla naszych przyjaciół z Ukrainy.

- Dziękujemy za partnerską współpracę i przekazanie środków finansowych na zakup niezbędnych materiałów dla naszych przyjaciół z Ukrainy. Pani Iwono Koralewska współpraca z Panią to sama przyjemność -  podsumowuje Radny Kamil Dziukiewicz, dodając, iż

bardzo się cieszy że mógł się spotkać i porozmawiać oraz z bliska zobaczyć sytuację na Ukrainie.  - Na moje ręce przekazali list wdzięczności za dotychczasową pomoc - dodaje Kamil Dziukiewicz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).