Wtorek, 5 grudnia 2023r. | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty
Pokaż menu

Pół miliona złotych na likwidację barier utrudniających życie osobom z niepełnosprawnościami. Wśród efektów m.in. winda.

15 lutego, 2022

Do połowy lutego w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Jarosławiu można było składać wnioski w programie „Wyrównywanie różnic między regionami”, na likwidację barier m.in. architektonicznych, ale nie tylko. Jak wielkim powodzeniem cieszy się to przedsięwzięcie, od wielu lat finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, świadczą kwoty wydane na jego realizację w roku ubiegłym. To dokładnie 557 tys. złotych, rozdysponowane za pośrednictwem samorządu powiatu jarosławskiego.

- Do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w ubiegłym roku wpłynęło 200 wniosków. Ostatecznie podpisaliśmy 147 umów na likwidację barier architektonicznych, ale także w komunikowaniu się i barier technicznych – wyjaśnia dyrektor PCPR w Jarosławiu, Agnieszka Sikorska. Za tymi nazwami idzie m.in.: wykonanie podjazdów czy dostosowanie łazienek. To także zakup schodołazów, łóżek rehabilitacyjnych, itp. Jedną z ostatnich odebranych inwestycji była np. winda w Wietlinie. – Działania Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, finansowane ze środków PFRON, to wymierna pomoc dla indywidualnych osób z niepełnosprawnościami z powiatu jarosławskiego – komentuje starosta jarosławski Stanisław Kłopot. – Wspierane są także działania systemowe, takie jak remonty placówek świadczących specjalistyczne usługi czy zakup samochodów do przewozu osób z niepełnosprawnościami. W ubiegłym roku były ich dwa. Jeden dla DPS w Moszczanach, drugi dla PSONI Koło w Jarosławiu – dodaje starosta.

PFRON wersja podstawowa RGB 01 1024x580

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).