Piątek, 12 lipca 2024r. | Imieniny: Jana, Brunona, Bonifacego
Pokaż menu

Ortograficzne potyczki w Jarosławiu…

08 listopada, 2021

Już po raz kolejny i po rocznej, związanej z pandemią przerwie, ponad 80 osób zmierzyło się z językową łamigłówką. Walcząc o tytuł Jarosławskiego Mistrza Ortografii i udowadniając, że ciągle nie brakuje osób, które potrafią pisać poprawnie.

Zobacz relację TVP3 Rzeszów. Jest dostępna TUTAJ

Tekst dyktanda dotyczył aktywności fizycznej i sportu. I choć wielu słów często używamy - to rzadko je piszemy. Tekst „O sporcie fifty-fifty” - czytał pochodzący z Jarosławia nauczyciel akademicki i muzyk Jacek Ścibor. I choć wydawać by się mogło, że tekst był stosunkowo prosty - zdaniem uczestników łatwo nie było.

Sylwia Matuszczyk - Jakoś z łącznością miałam problem, żeby zdecydować się razem czy osobno, nie wszystko było osobno.

Justyna Nalepa-Harpula - Sporo łamigłówek, sporo słów takich, nad którymi trzeba było zastanawiać się dłuższą chwilę.

Henryk Grymuza - Dzisiejszy tekst był bardzo interesujący i niewątpliwie trudny ale świetnie skonstruowany. I bardzo na czasie.

Organizatorami ortograficznych potyczek byli jarosławskie starostwo, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych oraz filia Biblioteki Pedagogicznej w Przemyślu.

Źródło: TVP3 Rzeszów Aktualności (red. B. Wolańska)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).