Piątek, 29 września 2023r. | Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala
Pokaż menu

Mukohelp nie ustaje w poszukiwaniu środków na rzecz podopiecznych fundacji

02 lutego, 2022

Już 5 lutego odbędzie się kolejny Bal Charytatywny Fundacji Pomocy Chorym na Mukowiscydozę Mukohelp z Jarosławia. Jednym z jego głównych elementów będzie licytacja, a całość osiągniętych zysków zostanie przeznaczona na potrzeby podopiecznych fundacji. Wśród patronów honorowych wydarzenia jest także starosta jarosławski Stanisław Kłopot.

- Tegoroczny bal będzie kameralny w porównaniu z tymi z lat poprzednich. Jak można się domyślić, chodzi o pandemię koronawirusa. Liczy się jednak każda złotówka pomocy i każda forma wsparcia dla osób, które zmagają się z mukowiscydozą, dlatego mimo trudności nie ustajemy w naszych staraniach – wyjaśnia Monika Bartnik, prezes Fundacji. Wśród przedmiotów przekazanych na licytację, są także te związane z ziemią jarosławską, czyli wyjątkowe wydawnictwo „Pozdrowienia z Jarosławia” oraz kopie historycznych pocztówek, oprawionych w ozdobne ramki. – Cieszę się, że po raz kolejny samorząd powiatowy wsparł działalność Fundacji, która choć działa już ponadregionalnie, to przecież wywodzi się od nas – mówił starosta St. Kłopot, podczas spotkania z prezes Mukohelp, które odbyło się 2 lutego.

Bal charytatywny to niejedyna forma zbierania środków na działalność Fundacji. Od dwóch lat można przekazać na jej cel swój 1% z podatku dochodowego (KRS 0000708831) lub wpłacić darowiznę – nr konta 11 9096 0004 2001 0078 3310 0001; Fundacja Pomocy Chorym na Mukowiscydozę MUKOHELP; 37-500 Jarosław; ul. J. Słowackiego 24/4.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).