Czwartek, 22 lutego 2024r. | Imieniny: Marty, Malgorzaty, Piotra
Pokaż menu

Młodzi zawodnicy z Jarosławia grają (i zwyciężają) w superlidze tenisa stołowego

10 stycznia, 2022

Każdy młody sportowiec marzy na początku swojej przygody, aby w przyszłości spróbować swoich sił w najwyższej klasie rozgrywkowej. W miniony weekend, Dawid Jadam i Szymon Brud, wychowankowie jarosławskiego klubu i uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu, otrzymali szansę gry w jednej z najsilniejszych lig na Starym Kontynencie - LOTTO Superlidze. Starszy z nich zaskoczył wszystkich, pokonując utytułowanego Patryka Zatówkę 3:1!

Dwa spotkania w krajowym składzie opartym na wychowankach rozegrali w miniony weeekend w LOTTO Superlidze tenisiści stołowi Sokołowa S.A. Jarosław. Drużyna prowadzona przez menadżera Kamila Dziukiewicza, która ma już zapewniony udział w fazie play off, przegrała na wyjeździe z Dekorglassem Działdowo 0:3 i we własnej hali z Dojlidami Białystok 1:3.

Wydarzeniem tego drugiego spotkania była pierwsza w karierze wygrana w LOTTO Superlidze Szymona Bruda. Wychowanek Kolpingu i uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu pokonał byłego gracza klubu z Podkarpacia Patryka Zatówkę 3:1. Bliski odniesienia zwycięstwa był także drugi młody tenisista stołowy z Jarosławia - Dawid Jadam, który dzielnie walczył z Kamilem Zdzienickim i ostatecznie uległ doświadczonemu przeciwnikowi 1:3.

- W weekendowych spotkaniach postawiliśmy na naszych wychowanków, którzy zaprezentowali się bardzo dobrze. Ich postawa pokazuje, że wykonujemy w jarosławskim ośrodku bardzo dobrą prace szkoleniową i w przyszłości polski tenis stołowy będzie miał wiele powodów do zadowolenia z postawy Bruda i Jadama - mówi Kamil Dziukiewicz, menadżer Sokołowa S.A. Jarosław.

Po 15. kolejkach Sokołów S.A. Jarosław zajmuje siódme miejsce w grupie mistrzowskiej LOTTO Superligi. Drużyna z powiatu jarosławskiego ma zaledwie jedno "oczko" straty do sklasyfikowanej na szóstej pozycji AZS AWFiS Balty Gdańsk, z którą zmierzy się już w kolejnej serii spotkań (4. lutego).

Informacja prasowa (tekst, zdj.): Sokołów S.A. Jarosław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).