Wtorek, 5 grudnia 2023r. | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty
Pokaż menu

Międzynarodowe sukcesy jarosławskiej tenisistki stołowej

21 lutego, 2022

Znakomicie w międzynarodowych turniejach w belgijskim Spa i francuskim Metz zaprezentowała się wychowanka PKS Kolpingu Jarosław i uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu - Anna Brzyska. Tenisistka stołowa w zawodach z cyklu WTT Youth Contender wywalczyła dwa brązowe medale.

Miniony tydzień był niezwykle pracowity dla Anny Brzyskiej. Zawodniczka jarosławskiego klubu startowała w dwóch turniejach międzynarodowych w dwóch krajach - we Francji i w Belgii. W obydwu imprezach uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu stawała na najniższym stopniu podium w zmaganiach do lat 17.

Pierwszy medal reprezentantka Polski wywalczyła we francuskim Metz, gdzie stanęła na najniższym stopniu podium w grze pojedynczej do lat 17. Do awansu do wielkiego finału jarosławiance zabrakło niewiele - w półfinale Anna Brzyska przegrała minimalnie reprezentance Singapuru – Ser Lin Qian 2:3 (w ostatnim secie 11:13).

Kilka dni później Anna Brzyska po raz kolejny stanęła na najniższym stopniu podium, tym razem docierając do półfinału World Table Tennis Youth Contender w belgijskim Spa. Podobnie jak w Metz, także i w Belgii, w 1/2 finału tenisistka stołowa Kolpingu Jarosław została wyeliminowała przez późniejszą triumfatorkę całych zawodów - Sarah Jalli ze Stanów Zjednoczonych.

Warto również dodać, że współautorem sukcesów Anny Brzyskiej w Spa i Metz jest trener i zawodników Sokołowa S.A. Jarosław - Mateusz Czernik, który pełni także funkcję trenera reprezentacji Polski kadetek.

Turniej WTT Youth Contender to cykl bardzo prestiżowych imprez w kalendarzu Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego, w którym udział biorą zawodnicy z całego świata.

Informacja: PKS Kolping Jarosław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).