Piątek, 29 września 2023r. | Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala
Pokaż menu

Międzynarodowe starty Anna Brzyskiej

08 listopada, 2021
Informacja (tekst, zdj.): Kolping Jarosław

Niezwykle pracowity tydzień ma za sobą tenisistka stołowa Kolpingu Jarosław i uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego, Anna Brzyska. Przedstawicielka Podkarpacia wzięła udział w dwóch bardzo prestiżowych turniejach międzynarodowych z cyklu WTT Youth Contender - w słowackim Senec i węgierskim Szombathely.

Na Węgrzech Anna Brzyska zaprezentowała się bardzo dobrze, docierając do 1/8 finału. W trzeciej rundzie turnieju głównego jarosławianka uległa Yashaswini Deepak Ghorpade (Indie) 0:3 (5:11, 9:11, 7:11). W pozostałych meczach turnieju głównego reprezentantka Polski pokonała Czeszkę Klarę Hrabicovą 3:1 i Białorusinkę Daryę Kisel 3:0. We wcześniejszych spotkaniach w fazie grupowej, Anna Brzyska wygrała z Martine Toftaker (Norwegia) 3:1 i Eliską Kodouskovą (Czechy) 3:0.

Na 1/8 finału swój start uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu zakończyła także w słowackim Senec. Tym razem w trzeciej rundzie turnieju głównego zawodniczka Kolpingu Jarosław uległa Verze Volkovej z Białorusi 0:3 (8:11, 8:11, 9:11). Podczas zawodów na Słowacji Anna Brzyska ograła m.in. Elvirę Fionę Rad (Hiszpania) czy Janę Vasendovą (Czechy).

Podczas turniejów na Słowacji i Węgrzech Annie Brzyskiej towarzyszył trener reprezentacji Polski kadetek, Mateusz Czernik, który na co dzień pełni funkcję trenera i zawodnika w jarosławskim klubie tenisa stołowego.

Informacja: Kolping Jarosław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).