Sobota, 9 grudnia 2023r. | Imieniny: Wiesława Leokadii Joanny
Pokaż menu

Laptopy dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu

25 września, 2023

Program ”Laptop dla Ucznia” realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji i jego celem jest wspieranie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. Zapewniając uczniom równy dostęp do nowoczesnych technologii, wyrównujemy szanse i dajemy możliwość lepszego startu w przyszłość.

25 września 2023 roku, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odbyło się oficjalne przekazanie laptopów czwartoklasistom szkoły podstawowej. Uroczystego przekazania dokonali: Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Marta Kurpiel oraz Dyrektor SOSW Wojciech Głąb.

Zgodnie z ustawą o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, do końca 2023 roku do wszystkich czwartoklasistów szkół podstawowych mają dotrzeć laptopy. Realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji program zakłada, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność bezpłatny laptop. Sprzęt może być wykorzystany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań. Wsparciem objęci zostaną uczniowie szkół publicznych i niepublicznych.

Bardzo się cieszę, że rząd wspiera dzieci i młodzież w rozwoju kompetencji cyfrowych. Mam nadzieję, że laptopy staną się integralną częścią Waszej edukacji, ale także będą dla Was źródłem rozrywki i rozwoju zainteresowań. Życzę aby dobrze Wam służyły, wykorzystajcie je w pełni. – powiedział Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot

I.Rogus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).