Piątek, 24 marca 2023r. | Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny
Pokaż menu

Konferencja z partnerami zagranicznymi na temat potencjału pogranicza polsko-ukraińskiego

02 września, 2022

 "Potencjał gospodarczy pogranicza polsko-ukrainskiego w Powiatach: Lubaczowskim oraz Jaworowskim" to tytuł konferencji, która odbyła w Starostwie Powiatowym w Lubaczowie 1 września 2022 roku.

W konferencji udział wzięli zagraniczni partnerzy Powiatu Jarosławskiego, m.in. niemieccy partnerzy z Saarpfalz kreis wraz ze Starosta Theophilem Gallo na czele oraz z Powiatu Jaworowskiego na Ukrainie z Mykola Romaniuk na czele.

Powiat Jarosławski reprezentował  Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot oraz Monika Maj-Lichończak z Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu.

Potencjał gospodarczy Jaworowa przedstawił Deputowany Rady Najwyższej Ukrainy  Pan Pavlo Bakunets. Na temat potencjału gospodarczego Gminy Lubaczów prezentacje wygłosił Wójt Gminy Lubaczów Pan Wiesław Kapel. Wiceprezes Stowarzyszenia Euroregion Karpacki Pan Dawid Lasek mówił na temat  "Euroregion Karpaty jako strategiczny partner w Europie Środkowej". Na zakończenie prezentację wygłosił Pan Janusz Mroczka na temat inwestycji kolejowych, które są gwarancją wzrostu gospodarczego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).