Piątek, 12 lipca 2024r. | Imieniny: Jana, Brunona, Bonifacego
Pokaż menu

KGW na CITo! Szkolenia internetowe dla Kół Gospodyń Wiejskich!

16 lutego, 2022

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi zaprasza do udziału w webinariach pn. „KGW na CITo!”. Jest to cykl 32 szkoleń dla Kół Gospodyń Wiejskich z całej Polski. Tematyka szkoleń obejmuje szerokie spektrum aktualnych zagadnień związanych z prowadzeniem Kół Gospodyń Wiejskich. Webinaria „KGW na CITo!” odbędą się we wszystkich województwach, po dwa w każdym. Rekrutacja na szkolenia ruszyła 31 stycznia!

Zagadnienia poruszane na webinariach to:

  • uproszczona ewidencja przychodów i kosztów (UEPiK)
  • omówienie rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 7 stycznia 2019 r. w sprawie prowadzenia uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów przez koła gospodyń wiejskich (Dz. U. 2019 poz. 70)
  • omówienie zbiorów zapisów: zestawienie przychodów i kosztów, zestawienie przepływów finansowych, wykaz środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych. Wypełnianie deklaracji CIT-8, CIT-D, CIT-8/0 – omówienie formularzy z przykładowymi wypełnieniami rubryk

Korzyści z udziału w webinariach to zdobycie wiedzy na temat:

  • prowadzenia rachunkowości i rozliczania działalności KGW
  • prowadzenia Uproszczonej Ewidencji Przychodów i Kosztów
  • opodatkowania KGW i wypełniania deklaracji podatkowych CIT
  • uczestnicy webinarium otrzymają zaświadczenie o udziale w szkoleniu

Szkolenia odbędą się w lutym i marcu. O dokładnych terminach będziemy informować na stronie: www.nikidw.edu.pl Aby zgłosić swój udział w webinariach należy zarejestrować się za pośrednictwem formularza online dostępnego na stronie nikidw.edu.pl pod linkiem: https://nikidw.edu.pl/szkolenia-dla-kgw/

Honorowy Patronat nad szkoleniami objęła Anna Gembicka Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Informacja prasowa (tekst, zdj.): Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).