Sobota, 3 czerwca 2023r. | Imieniny: Leszka, Tamary, Karola
Pokaż menu

Już od przyszłego roku szkolnego w Jarosławiu będzie można kształcić się ponownie w Technikum Drogowym!

24 marca, 2023

W przyszłym roku szkolnym (2023/2024), po długiej przerwie, w Jarosławiu zostanie reaktywowane Technikum Drogowe. Będzie ono funkcjonowało w ramach Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych. Nabór do pierwszych klas szkoły o profilu, tak bardzo dziś oczekiwanym na rynku pracy, ruszy już w maju!

W projekt zaangażowane są m.in. Starostwo Powiatowe w Jarosławiu, Firma STRABAG, Wydział Budowy Dróg i Mostów Politechniki Rzeszowskiej, Biuro Projektów i Nadzorów Budowlanych Promost Consulting, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Oddział Rzeszowski Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji. - Przesłanką  wznowienia tego kierunku jest ogromne zapotrzebowanie na wyspecjalizowaną kadrę techniczną i inżynieryjną, ciągły rozwój infrastruktury komunikacyjnej kraju, budowa kolejnych odcinków autostrad i dróg ekspresowych, trakcji kolejowych, ale również tysięcy kilometrów dróg lokalnych – wyjaśnia powody podjęcia decyzji starosta jarosławski Stanisław Kłopot. Jak komentuje z kolei Marta Kurpiel, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Jarosławiu, wybór szkoły był oczywisty, nie tylko ze względu na jej nazwę. - Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych to szkoła bogata w tradycje, już za dwa lata świętować będzie 85-lecie swej działalności. Jej historię tworzyli przez dziesięciolecia wybitna kadra pedagogiczna, zaś z ław szkolnych wyszli znani geodeci, jak również specjaliści od budowy mostów i dróg. I ta druga tradycja powraca.

W przedsięwzięciu czynny udział bierze również firma STRABAG, jako opiekun zawodowy. - Przyszli absolwenci Technikum Drogowego, wyposażeni w najbardziej aktualną wiedzę i przygotowani praktycznie pod okiem doświadczonych przedstawicieli branży, mają szansę stać się cenionymi na rynku pracy technikami i inżynierami – mówi Maciej Łukaszek, dyrektor techniczny firmy Strabag. Jego wypowiedź uzupełnia Renata Tomaka-Pasternak, dyrektor ZSD-GiL - Strzał w dziesiątkę? Z pewnością! Tytuł zawodowy technika budowy dróg i mostów daje możliwości natychmiastowego rozpoczęcia i rozwijania kariery w bardzo kluczowej dziedzinie gospodarki, oferującej zatrudnionym  świetne warunki pracy i wynagrodzenia.

 

Informacja prasowa (tekst, zdj.) ZSDGiL w Jarosławiu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).