Środa, 5 października 2022r. | Imieniny: Placyda, Apolinarego

Jubileusz 110-lecia Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu

16 września, 2022

16 września odbyło się 1️⃣1️⃣0️⃣-lecie Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Archikatedrze pw. Św. Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia NMP.

Następnie uczestnicy, w asyście pocztów sztandarowych i orkiestry, przemaszerowali ulicami miasta do budynku Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. W następnej kolejności przystąpiono do części oficjalnej, została otwarta wystawa fotograficzna „Ku chwale Bożej i na ratunek bliźnim”, a także przedstawiono historię WSPR.

Z kolei, panel dyskusyjny na temat pomocy medycznej i humanitarnej dla dotkniętej wojną Ukrainy był istotnym elementem, biorąc pod uwagę sytuację za wschodnią granicą.

Powiat Jarosławski reprezentował Wicestarosta Jarosławski Mariusz Trojak który przekazał w imieniu Starosty Jarosławskiego Stanisława Kłopota list gratulacyjny.

Więcej zdjęć już wkrótce