Piątek, 29 września 2023r. | Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala
Pokaż menu

Inwestycje w poprawę bezpieczeństwa

02 listopada, 2021

Inwestycje, które cieszą mieszkańców podkarpackich wsi to nowe chodniki i oświetlenie, które poprawiają bezpieczeństwo. Tylko powiat jarosławski odpowiadając na sygnały i oczekiwania mieszańców, w tym roku w nowe chodniki zainwestował 5,5 miliona złotych. Kolejne odcinki właśnie oddano do użytku we wsiach Kostków i Nienowice.

Zobacz relację TVP3 Rzeszów. Jest dostępna TUTAJ

We wsi Święte w gminie Radymno nowy chodnik i oświetlenie to efekt powiatowo-gminnego porozumienia. Bardzo ważnego choćby dla uczniów miejscowej szkoły położonej przy ruchliwej drodze powiatowej. Kierowcy często nie zwracają tu uwagi na ograniczenia prędkości. W tym przypadku gmina i powiat wyłożyły po ponad milion złotych. Ledowe oświetlenie rozświetliło ciemności, w których trudno było się poruszać także dorosłym.

Realizacja takich zadań w powiecie to odpowiedź na sygnały samych mieszkańców. Tylko w tym roku powiat zakończył budowę chodników we wsiach Chotyniec, Miękisz Nowy, Korczowa, Michałówka, Miękisz Stary, Łazy, Charytany czy Świebodna.Powiat już przygotowuje dokumentację na chodniki w Skołoszowie, w najbliższych tygodniach mają ruszyć takie prace w Piwodzie.

Źródło: Aktualności TVP3 Rzeszów (red. B. Bartman).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).