Piątek, 12 sierpnia 2022r. | Imieniny: Innocentego, Lecha, Euzebii
Pokaż menu

Inauguracja sezonu z Suchedniowem, a koniec 1 rundy z Olesnem

27 czerwca, 2022

W barwach drużyny tenisistów stołowych Sokołów S.A. Jarosław występują uczniowie SMS Szymon Brud i Dawid Jadam, a ich trenerem jest szkoleniowiec SMS-u Mateusz Czernik. Nowy sezon w Lotto Superlidze zespół pingpongistów rozpocznie domowym meczem 9 września z KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. Dwa dni później, tj. w niedzielę 11 września zagramy z Polonią Bytom na wyjeździe.

W październiku odbędzie się sześć kolejek w trzech cyklach piątek-sobota. Tak przedstawia się kalendarz spotkań zespołu z Jarosławia: 14.10 Fibrain AZS Politechnika Rzeszów (d) 16.10 Olimpia Unia Grudziądz (w), 21.10 Akademia Zamojska Zamość (d) 23.10 Palmiarnia Zielona Góra (w), 28.10 Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (d), 30.10 Lotto Polski Cukier Bydgoszcz (w). W listopadzie Sokołów S.A. rozegra dwa mecze – 18.11 z Dekorglassem Działdowo (d) i 20.11 z AZS AWFiS Balta Gdańsk (w).

Z kolei w grudniu zaplanowane są trzy spotkania - 16.12 z Energą Manekin Toruń (d), 18.12 z Dojlidami Białystok (w) i 20.12 z Villa Verde Olesno (d).

Po pierwszej rundzie kluby z miejsc 1-7 zagrają w Grupie Mistrzowskiej, zaś 8-14 w Grupie Spadkowej. Do 1 ligi zdegradowane zostaną kluby z miejsc 11-14.

Niezły występ Yaroslava Zhmudenko w Słowenii

Z uwagą przyglądamy się występom nowo pozyskanych tenisistów stołowych Sokołowa S.A. Jarosław w turniejach międzynarodowych. W słoweńskim Otocec Ukrainiec Yaroslav Zhmudenko z niezłej strony pokazał się w zawodach World Table Tennis Feeder.

W pierwszym meczu pokonał reprezentanta Indii Snehita Suravajjulę 4:1 (11:9, 10:12, 11:5, 11:3, 11:7), a następnie przegrał w 1/16 finału z Mistrzem Świata Juniorów Chińczykiem Xiang Pengiem 0:4 (7:11, 7:11, 8:11, 9:11).

Kilka miesięcy temu Xiang Peng pokonał Samuela Kulczyckiego w finale MŚ Juniorów w Portugalii. Z kolei młodszy brat Samuela, Alan Kulczycki również niedawno podpisał kontrakt z klubem z Jarosławia.

Zawody w Słowenii były kolejnym etapem przygotowań do sierpniowych Mistrzostw Europy w Monachium i wrześniowej inauguracji Lotto Superligi.

 

Informacja prasowa (tekst): Sokołów S.A. Jarosław

Zdjęcie ilustracyjne, domena publiczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).