Sobota, 13 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Kingi, Andrzeja
Pokaż menu

III Podkarpacki Festiwal Kuchni Dworskiej w Sośnicy

08 lipca, 2024

Dzisiaj także trwa III Podkarpacki Festiwal Kuchni Dworskiej w Sośnicy. Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą, następne po powitaniu odbył się konkurs na potrawę dworską. Nagrody wręczali laureatom Kamil Dziukiewicz Starosta Powiatu Jarosławskiego oraz Poseł na Sejm RP Tadeusz Chrzan.

Tego typu wydarzenia są wspaniałą okazją do promocji tradycji staropolskiej i dziedzictwa kulinarnego. Jest to forma upowszechniania produktów oraz potraw regionalnych, które mogą stać się oryginalną ofertą turystyczną w Powiecie Jarosławskim.

Organizatorami wydarzenia byli: Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Wójt Gminy Radymno Bogdan Szylar oraz Stowarzyszenie Rozwoju Gminy „Pro Patria” w Sośnicy na czele z prezesem Bogdanem Świderem.

#potrawyregionalne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).