Sobota, 13 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Kingi, Andrzeja

III Podkarpacki Festiwal Kuchni Dworskiej w Sośnicy

08 lipca, 2024

Dzisiaj także trwa III Podkarpacki Festiwal Kuchni Dworskiej w Sośnicy. Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą, następne po powitaniu odbył się konkurs na potrawę dworską. Nagrody wręczali laureatom Kamil Dziukiewicz Starosta Powiatu Jarosławskiego oraz Poseł na Sejm RP Tadeusz Chrzan.

Tego typu wydarzenia są wspaniałą okazją do promocji tradycji staropolskiej i dziedzictwa kulinarnego. Jest to forma upowszechniania produktów oraz potraw regionalnych, które mogą stać się oryginalną ofertą turystyczną w Powiecie Jarosławskim.

Organizatorami wydarzenia byli: Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Wójt Gminy Radymno Bogdan Szylar oraz Stowarzyszenie Rozwoju Gminy „Pro Patria” w Sośnicy na czele z prezesem Bogdanem Świderem.

#potrawyregionalne