Sobota, 24 lutego 2024r. | Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

III Mistrzostwa Deluxe Ski Jump

05 lutego, 2024

W dniu 3 lutego 2024 odbyły się już "III Mistrzostwa Deluxe Ski Jump" w skokach narciarskich rozgrywanych na komputerze. Zawody odbyły się w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki mieszczącym się w Pruchniku. Głównym organizatorem i pomysłodawcą całego wydarzenia jest mieszkaniec Jodłówki Kacper Pieszko. Jak sam wspomniał, pomysł zrodził się przypadkowo 3 lata temu, kiedy to nadszedł okres przedświąteczny i wspomnienia z lat dzieciństwa, kiedy to jako młody chłopak zasiadał sam do tego symulatora wraz z rodziną oraz znajomymi. Wtedy wpadł na pomysł, aby połączyć rozgrywki zawodników z publicznością, która zgromadziła się na sali widowiskowej i mogła śledzić całe zmagania poprzez wieloformatowy obraz na scenie. Aby jeszcze bardziej podkręcić rangę wydarzenia, w tym roku gościem specjalnym w roli prowadzącego oraz komentatora był Paweł Baran który, na co dzień komentuje Formułę 1 na kanale ViaPlay oraz jest dziennikarzem skoków narciarskich w TVP Sport. Warto zaznaczyć, że relacjonował takie wydarzenia jak Turniej Czterech Skoczni, Mistrzostwa Świata w lotach jak również Puchar Świata w skokach narciarskich. Do zawodów zgłosiło się 27 zawodników można powiedzieć, że z całej Polski, ponieważ dwóch z Białegostoku oraz jeden z Krakowa, co świadczy, że te mistrzostwa mają rangę ogólnopolską. Wśród uczestników był również Radny rady Miejskiej w Pruchniku – p. Dawid Pieszko, który zajął ostatecznie 10 miejsce.

Uroczyste rozpoczęcie mistrzostw odbyło się o godzinie 17:00. Otwarcia dokonał główny organizator Kacper Pieszko, wicestarosta jarosławski – p. Mariusz Trojak oraz Dyrektor CKSiT – p. Krzystof Łuc , którzy przywitali zawodników oraz całą publiczność.

Na widowni zasiedli kibice, którzy wypełnili salę prawie po same brzegi a zawodnicy byli pod ogromnym wrażeniem, ponieważ dzięki nim dostali głośny doping i oklaski podczas lotów. Momentami można było poczuć się jak podczas prawdziwego Pucharu Świata pod skocznią. Podczas zawodów odbyły się konkursy dla publiczności z wiedzy o skokach narciarskich a do wygrania były różnego rodzaju nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jarosławiu, które objęło patronatem honorowym to wydarzenie. Nagrodą główną do wygrania ufundowaną przez senatora RP Mieczysława Golbę była replika Kryształowej Kuli wyrzeźbiona w drewnie przez naszego lokalnego artystę – Jakuba Olejarz z Jodłówki oraz drugą nagrodą główną do zgarnięcia ufundowaną przez firmę Usługi Architektoniczno Inżynierskie Artur Pakosz z Jarosławia był voucher o wartości 10 000 zł na realizacje projektu budowlanego. Jak dobrze wiemy nie byłoby tego wszystkiego bez tak wielu sponsorów. To właśnie dzięki nim, możliwa była organizacja tych mistrzostw w takiej rozbudowanej formie.

Wyniki:
1. Arkadiusz Sawa – 870 pkt (Rzeszów)
2. Mateusz Słowikowski– 850 (Białystok)

3. Wacław Olszański – 716 (Zarzecze)

4. Karol Piękoś – 672

5. Konrad Budzyń – 524