Piątek, 12 sierpnia 2022r. | Imieniny: Innocentego, Lecha, Euzebii
Pokaż menu

Gminne zawody sportowo-pożarnicze o puchar burmistrza Pruchnika

27 czerwca, 2022

Wyniki gminnych zwodów sportowo-pożarniczych

W minione słoneczne, niedzielne popołudnie, na stadionie sportowym w Pruchniku odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze o puchar burmistrza Pruchnika. W zawodach wystartowało 10 drużyn męskich w grupie A, rywalizując w sztafecie pożarniczej i ćwiczeniu bojowym. Ostatecznie po zaciętej rywalizacji puchar burmistrza zdobyła OSP w Świebodnej, uzyskując najlepszy czas w obydwu zadaniach. Na drugim miejscu uplasowała się Jednostka z Rozborza Długiego, a trzecie miejsce zajęła OSP w Pruchniku Nr 3.

Szczegółowe wyniki przedstawiają się następująco:

tabelka1

Organizatorami tego wydarzenia był Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Pruchniku, Ochotnicza Straż Pożarna Nr I w Pruchniku oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku. 

W zawodach oprócz jednostek OSP uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych, zarówno powiatowych – Stanisław Kłopot Starosta Jarosławski i wicestarosta Mariusz Trojak, jak i gminnych – Wacław Szkoła Burmistrz Pruchnika, Robert Grządziel – Sekretarz Gminy Pruchnik oraz radni Rady Miejskiej, przedstawiciele Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Pruchniku, który reprezentował Prezes Marian Romanik oraz kierownik zawodów – Zygmunt Jasiłek – Komendant Gminny Związku. Zawody sędziowała komisja sędziowska z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu.

Oprócz widowiska sportowego, organizatorzy przygotowali także liczne atrakcje dla zgromadzonych kibiców, m.in. w formie darmowych dmuchańców dla najmłodszych, kurtyny wodnej, darmowej grochówki ze strażackiego kotła czy przekąsek oraz napojów chłodzących.

Podczas zawodów mieliśmy okazję obejrzeć wyposażenie poszczególnych jednostek oraz zobaczyć z bliska działania osób, które bez względu na porę dbają o nasze bezpieczeństwo.

Tegoroczne zawody przeszły już do historii. Rywalizacja była zacięta, a uzyskiwane czasy bardzo zbliżone, co pokazuje, że nasi strażacy są dobrze przygotowani do podejmowania działań i już dzisiaj trzymamy kciuki za zwycięską drużynę ze Świebodnej, która będzie reprezentować naszą gminę podczas zawodów powiatowych.

 

Informacja prasowa (tekst, zdj.):Urząd Miejski w Pruchniku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).